Free-Throw Champs
Hot Shot Champs
King of the Hill Champs
2019
Mike Code/Brossart Mustangs' Summer Youth Camp
June 17th-20th
Camp Champs
3 on 3 Camp Champs
5 on 5 Camp Champs
Carson
Lachenman
2nd Grade
5th Grade  (Alphabetical)
Alex Bacon, Jacob Benke, J.J.Carr, Brendan Hill, Reed Keller,
Gavin Kremer and Carter Manning
Jake
Leedy
3rd Grade
Hudson
Ruth
2nd Grade
Griffin
Hill
7th Grade
4th Grade  (Alphabetical)
Wyatt Feldman, Owen Rauch, Emett Moree,  Wesley Schwegmann,
Trevor Sturtz  and Cohen Trauth
5th/6th Grade  (Not in Order)
Mason MacDonald, Kyle Piscitello, Jackson
     Steffen, Ben Volmer, and Shane Willike
Parker
Mulberry
7th Grade
Alex
Bacon
5th Grade
Ben
D'Alessandro
4th Grade
Jake
Leedy
3th Grade
Brandon
Shewmaker
3rd Grade
8th/9th Grade
Nolan Jordan, Cody Orth, and Ryan Williamson
2nd Grade  (Alphabetical)
Chase Johnson, Mitchell Reitman, Hudson Ruth, Logan VanHorn
and Rowan Voelker
3rd Grade  (Alphabetical)
Corbin Ash, Donovon Eviston, Paxton Litmer, Will Lloyd, and Colton Rust
Plus Three Unidentified Players
Ryan Keller and Ryan Clines
8th Grade
No 2019 camper swept the Free-Throw, Hot
Shot, and King of the Hill "Triple Crown"

Congratulations to Fourth Grader Jack Stammen
(FT/KOH), Fifth Grader Alex Bacon (Hot
Shot/KOH) and 8th Grader Brennen Callahan
(Hot Shot/KOH), who swept two legs.

Freshman Austin Schadler repeated as
Free-Throw Champion.   

Freshman Anthony Kruse, this year's King of the
Hill Champ, was last year's 8th Grade Hot Shot
Champ and Ben D'Alessandro, this year's 4th
Grade Hot Shot Champ, was last year's 3rd Grade
Free-Throw Champ
Brennen
Callahan
8th Grade
Jack
Stammen
4th Grade
Everett
Dawson
6th Grade
Jackson
Clark
5th Grade
Logan
Woosley
9th Grade
Beckett
Kuntz
6th Grade
Austin
Twehues
7th Grade
Austin
Schadler
9th Grade
Jack
Stammen
4th Grade
Alex
Bacon
5th Grade
Camden
Tiemeier
6th Grade
Brennen
Callahan
8th Grade
Anthony
Kruse
9th Grade
2nd Grade
William Kramer, Ben Rauen, and Tanner Weinel
3rd Grade
Corbin Ash, Jake Leedy, Gavin Trauth, and Mitchell VanHorn
4th Grade
Mitch Franzen, Braden Kremer, and Wesley Schwegmann
5th Grade
Owen Doyle, Luke Neltner, and Drew Steffen
6th/7th Grade
Sam Chirumbolo, Anthony Schuck, Emerson Schwegmann, and
Ben Volmer
In the 8th Grade competition, three players
tied for first place.
Brennen Callahan won in a play-off.
Tyler Smith (left) amd Ryan Williamson
(right)
were Runners-Up   
8th/9th Grade  (Alphabetical)
Logan Meyer, Luke Piscitello, Logan Rauen, Luke Schumaker,
Luke Schroeder, Logan Woosley
6th/7th  Grade  (Alphabetical)
Logan Hesse, Tyler Holtz, Beckett Kuntz, Casey Rust,
and Ben Volmer
178
Seth
Moher
2nd Grade